جاذبه گردشگری

همه جاذبه های گردشگری استان خوزستان
قدمگاه امام رضا (ع)
امتیاز کاربران:
درباره زیارتگاه
نظرات
کاربر نظر داده استاند

قدمگاه امام رضا (ع)

شهرستان: اهواز
شهر: آبادان
گروه: جاذبه گردشگری
نوع: زیارتگاه

توضیحات

قدمگاه مقدس امام رضا (ع) در شمال آبادان ،

مردم آن ناحیه تعریف می کنند که قدمگاه امام رضا (ع) در گذشته ساختمانی از خشت و نخل داشت و سقف آن از تندهای درخت نخل ساخته شده بود. آنان می گویند : موقع غروب چون همه آن اطراف بیابان بوده کسی جرأت نداشته از خانه بیرون بیاید و از بیابان عبور کند , چون دزدانی در آن بیابان ها بودند که قطع طریق می کردند[10].

اکنون ساختمان قدمگاه امام رضا (ع) واقع در ایستگاه 12 , کوی ملت می باشد. بنای مذکور دارای گنبدی طلایی رنگ است که از فاصله دور درخشش خاصی دارد. این ساختمان مساحت زیادی را به خود اختصاص نداده. در گوشه ای خارج از این بنا یک عدد جاشمعی فلزی سبز رنگ و سرویس های بهداشتی و درون این ساختمان هشت ضلعی که بوسیله 4-3 فرش ماشینی مفروش است. محلی برای مهرهای نماز , یک ساعت دیواری , چندین کتاب قرآن و دعا , کلمن آب و بر سقف آن چهار پنکه سقفی موجود می باشد

بر در فلزی سبز رنگ این قدمگاه کاغذهایی چسبانده شده که محل ورود آقایان و خانم ها را مشخص می کند. درون ساختمان را بوسیله پرده ای به دو قسمت مجزا تقسیم نموده اند. در قسمت پایینی دیواری که به سمت قبله است , لوله فلزی ای موجود می باشد که مردم به آن دخیل بسته اند.

در این قسمت نوشته شده , جایی که امام رضا (ع) نماز خوانده. خادم این محل جوان 6-25     ساله ای به نام هادی جابری است. وی می گوید هر روز مردم در این محل نماز می خوانند. دعاهایی نیز همچون ندبه و کمیل و توسل نیز برگزار می شود. علاوه بر این گاو صندوق فلزی بزرگی جهت نذورات و کمکهای مردمی وجود دارد.

 

 

مرتب سازی بر اساس
Yandex.Metrica