شهر اسکو

همه شهرهای استان آذربایجان شرقی

شهر اسکو

امتیاز کاربران:
معرفی
سوغات
غذاهای محلی
گالری
نظرات
اسکو
کاربر نظر داده استاند
تاریخچه

اُسکو یکی از شهرهای غربی استان آذربایجان شرقی و مرکز شهرستان اسکو است. این شهر در جنوب غرب تبریز، در دامنهٔ شمال غربی رشته‌کوه سهند و در ارتفاع ۱۵۷۹ متر متری از سطح دریا قرار گرفته‌است. جمعیت اسکو در سال ۱۳۸۵ خورشیدی بالغ بر ۱۶٬۱۴۰ نفر بوده که از این جهت، پانزدهمین شهر استان آذربایجان شرقی محسوب می‌گردد.

در گذشته شهری در دامنهٔ سهند و شرق دریاچهٔ ارومیه به‌نام «اوشکایا» وجود داشته که گویا در محل اسکوی فعلی بوده‌است. نام این شهر در کتیبهٔ ارگیشتی اول و نیز سارگن دوم (پادشاه آشور) آمده‌است؛ به گونه‌ای که سارگن دوم در کتیبهٔ خود که متعلق به سدهٔ نخست پیش از میلاد است، از هجوم جنگ‌جویان آشوری به سرزمین اورارتو و به آتش‌کشیدن اوشکایا و آبادی‌های اطراف آن سخن به میان آورده‌است.

جمعیت شهر اسکو برپایهٔ سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۸۵ خورشیدی بالغ بر ۱۶٬۱۴۰ نفر بوده که از این تعداد، ۸٬۰۴۰ نفر مرد و ۸٬۱۰۰ نفر زن بوده‌اند؛ همچنین تعداد خانوارهای ساکن این شهر، بالغ بر ۴٬۹۲۸ خانوار بوده‌است. براساس همین سرشماری از مجموع افراد پاسخ‌دهنده در اسکو، ۱۲٬۷۸۴ نفر باسواد و ۲٬۰۴۹ نفر بی‌سواد بوده‌اند

حمدالله مستوفی در نزهةالقلوب اسکو را یکی از روستاهای بزرگ منطقهٔ باویل‌رود می‌شمارد که با روستاهای باویل، خسروشاه، فسقندیس و میلان همسایه بوده‌است. نادری در عالم‌آرا نیز این روستا را یکی از آبادترین مناطق آذربایجان معرفی می‌کند. در جریان انقلاب مشروطیت مردم اسکو همپای مردم تبریز علیه قزاقان شوروی و نیروهای دولتی دست به اعتراض زده‌اند.

اهالی اسکو را آذری‌ها تشکیل داده و زبان امروزی اهالی اسکو ترکی آذربایجانی می‌باشد. مردم این شهر تا حدود ۱۰۰ سال پیش به زبان آذری کهن سخن می‌گفتند.

آداب و رسوم

استان آذربایجان شرقی به دلیل دارابودن آب و هوای خاص و همجواری با استان‌ها و کشورهای دیگر دارای تنوع آداب و رسوم قومی و قبیله‌ای بوده و به تبع آن مردمان این دیار، فولکلور و آداب و رسوم بسیار متنوعی دارند.

از جمله این آداب که رابطه زیادی با آب و هوا و محصولات کشاورزی آن دارد مراسم مخصوص دوشاب‌پزان است.

مردم این دیار بخصوص  شهرستان‌ اسکو  همه ساله از اواخر شهریور تا پایان فصل برداشت انگور با شیوه‌های خاص خود به تهیه محصول دوشاب که همان مربای سنتی امروزی است، اقدام می‌کنند؛ البته این مراسم امروزه در حال فراموشی است.طرز تهیه دوشاب از انگور جذابیت خاصی دارد.

مرتب سازی بر اساس
معرفی سوغات جدید
مرتب سازی بر اساس
معرفی غذای محلی جدید
در گذر زمان
معاصر
مرتب سازی بر اساس
Yandex.Metrica