شهر جنت شهر

همه شهرهای استان فارس

شهر جنت شهر

امتیاز کاربران:
معرفی
سوغات
غذاهای محلی
گالری
نظرات
جنت شهر
کاربر نظر داده استاند
تاریخچه

جَنَّت‌شَهر، شهری است در جنوب استان فارس واقع در بخش مرکزی شهرستان داراب.[۱]

این شهر در جاده شیراز-بندرعباس (۲۶۰ کیلومتری شیراز) واقع شده و دارای آب و هوایی نسبتاً گرم می‌باشد که در زمستان‌ها بسیار متغیر می‌شود.در زمستان هوا خیلی سرد می شود و باران های زیادی می بارد و رودخانه های فصلی ایجاد میشود.

مشکلات:مردم این شهر از نظر تامین اب برای باغهای خود مشکل پیدا کرده اند چون پمپاژ اب های زیرزمینی زیاد شده است و حفاری های چاه های عمیق خیلی زیاد شده است و سطح اب در سال 1390(2011میلادی)به عمق 300 متر رسیده است و باران هایی هم که در زمستان می اید دیگر جوابگوی نیست و از دیگر مشکلات مردم این شهر این است که موقع برداشت محصول دولت نرخ ها را پایین و ارزان میکند و مردم ضرر و زیان هایه زیادی میبینند.

مردم این شهر بیشتر باغدار هستند و با باغهای بزرگ پرتقال خود تأثیر زیادی در بازار مرکبات دارند. جمعیت جنت‌شهر در سال ۱۳۸۳ خورشیدی ۹۸۱۲ نفر بود.

امروزه این شهر حدود ۲۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد که بیشتر آن‌ها را جوانان تشیل می‌دهند. این شهر دارای مناطق زیاد تفریحی می‌باشد که هر ساله پذیرای تعداد زیای از هم استانی‌ها است. تعدادی از مناطق تفریحی این شهر عبارت اند از (باغ های سر سبز مرکبات، تنگه زیبای خرتنگ (خرچنگ). امامزاده شاه فصل. بوستان بزرگ عمومی و اشکفت میرباقری و قصر دختر و پیرمراد و سرچک و...).

جنت شهر تا ۱۵ سال گذشته ده خیر علیا(بالا) نامیده می‌شد زیرا در مجاورت یک روستای دیگر به نام ده خیر سفلی(پایین) قرار داشته است.

یشرفت ها:جنت شهر از ساله 1385تا1390 پیشرفت های خوب و چشمگیری داشته است از جمله افتتاح شدن کارخانه های سورتینگ میوه(بسته بندی)-2 سالن ورزشی و زمین چمن-کارخانه های تولید سبد میوه-افتتاح یک مدرسه-دسترسی به شبکه ی اینترنت پر سرعت و....میباشد. از جمله نکات قابل توجه میل و اشتیاق مردم این شهر به فراگیری علم می باشد به طوریکه سالانه نسبت بالایی از دانش آموزان با کسب قبولی در کنکور به دانشگاه را پیدا میکنند.

 

آداب و رسوم

اکثریت شیعه هستند

مرتب سازی بر اساس
معرفی سوغات جدید
مرتب سازی بر اساس
معرفی غذای محلی جدید
در گذر زمان
معاصر
مرتب سازی بر اساس
Yandex.Metrica