روستای آینالو

همه روستاهای استان آذربایجان شرقی

روستای آینالو

امتیاز کاربران:
معرفی
سوغات
غذاهای محلی
گالری
نظرات
آینالو
کاربر نظر داده استاند
تاریخچه

کمپینگ و یا منطقۀ حفاظت شدۀ آینالو از توابع بخش خدا‌آفرین شهرستان کلیبر، با مختصات جغرافیایی 46 درجه و 47 دقیقه طول شرقی و 38 درجه و 53 دقیقه عرض‌شمالی، در فاصلۀ 45 کیلومتری شهر کلیبر واقع شده است. این محدودۀ حفاظت شده از شمال غربی به روستای وایقان و از جنوب شرقی به روستاهای بالان و بهروز محدود می‌شود. ارتفاع آن از سطح دریا در حدود 1500 متر است و اقلیمی معتدل و کوهستانی دارد. آب و هوای آن در فصل بهار و تابستان مطبوع و دلپذیر و زمستان آن سرد است

آداب و رسوم

درآمد مردم این منطقه از فعالیت‌های باغداری و دامداری و نیز فعالیت‌های گردشگری تأمین می‌شود. عمده محصولات باغی در این روستا شامل سیب‌درختی، آلو، گوجه سبز، گیلاس، آلبالو، گردو و بادام است. به دلیل وجود چراگاه‌های حاصلخیز و مراتع غنی و سرسبز دامداری در این منطقه رونق دارد و گوشت قرمز و فرآورده‌های لبنی مانند کره، ماست، شیر، دوغ و روغن حیوانی از محصولات دامی آینالو است. پرورش زنبور عسل و تولید عسل نیز یکی دیگر از فعالیت‌های اقتصادی مردم این محدوده به‌شمار می‌آید.

عاشیق‌های آذربایجانی ترانه‌های زیبای محلی را با ساز دلنواز خود می‌نوازد و انسان را به رویایی زیبا فرو می‌برند. از دیگر انواع موسیقی آذربایجانی موسیقی مقامی است که اجرای آن در این منطقه متداول است.
استقبال از عید نوروز و سایر جشن‌های مذهبی از آداب و رسوم مردم این منطقه می‌باشد.
پوشاک مردان آینالو شامل کت، شلوار، پیراهن، جلیقه و کلاه و سایر لباس‌های متداول در شهرها می‌باشد. زنان نیز در پوشش لباس از الگوهای شهری متأثرند.

 

مردم این منطقه به زبان آذری سخن می‌گویند. مسلمان و پیرو مذهب شیعه جعفری هستند.

 

مرتب سازی بر اساس
معرفی سوغات جدید
مرتب سازی بر اساس
معرفی غذای محلی جدید
در گذر زمان
معاصر
مرتب سازی بر اساس
Yandex.Metrica