شهر اهرم

همه شهرهای استان بوشهر

شهر اهرم

امتیاز کاربران:
معرفی
سوغات
غذاهای محلی
گالری
نظرات
اهرم
کاربر نظر داده استاند
تاریخچه

اَهرَم شهری است واقع در استان بوشهر در کشور ایران. اهرم مرکز بخش مرکزی شهرستان تنگستان است.شهر اهرم در فاصله ? 60?کیلومتری جنوب شرق بوشهر واقع است.اهرم 5 هزار اصله نخل دارد. شمار زیاد نخلستان‌ها باعث کندی در گسترش ساخت‌وساز در این شهر شده‌است.بیمارستانی 32 تخت خوابی در این شهر در دست ساخت است.

چشمه آب گرم اهرم به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است و همه ساله مسافران بسیاری از اقسا نقاط کشور به دیدن این جاذبه تفریحی می‌آیند. گفتنی است که در سال 1386، چشمه آبگرم اهرم بوشهر به‌عنوان دهکده نمونه آب درمانی در ایران انتخاب شد.دیگر جاذبه‌های گردشی این شهر عبارتند از: قلعه زائر خضر خان تنگستانی (قلعه کلات)، امامزاده ابراهیم، امامزاده جعفر، منطقه خائیز، و سد انحرافی اهرم.

حجة الاسلام سید مرتضی اهرمی ملقب به علم الهدی، میرزا میرزا حسین معتقد اهرمی، میرزا علی اکبر مشتاق اهرمی، عباس محمدزاده، حسیم منوچهری و محمد سلیمانی از سرشناسان این شهر هستند.

تنگستان در محدوده نفتی پارس شمالی واقع است و بنا بر گزارش اکونیوز برای توسعه و عمران در این منطقه بزودی چهار پروژه زیربنایی پس از مناقصات و مطالعات انجام خواهد شد.

مرتب سازی بر اساس
معرفی سوغات جدید
مرتب سازی بر اساس
معرفی غذای محلی جدید
در گذر زمان
معاصر
مرتب سازی بر اساس
Yandex.Metrica