شهر نالوس

همه شهرهای استان آذربایجان غربی

شهر نالوس

امتیاز کاربران:
معرفی
سوغات
غذاهای محلی
گالری
نظرات
نالوس
کاربر نظر داده استاند
تاریخچه

نالوس شهری است در بخش نالوس شهرستان اشنویه استان آذربایجان غربی ایران.شهر نالوس در 10 کیلومتری جنوب شهر اشنویه قرار دارد.روستاهای پـِیروت‌آباد، چپرآباد، سوجه، ده گرجی، دنْخِه، سردره و حسن‌آباد در پیرامون نالوس قرار گرفته‌اند.
درگذشته‌، مسیحیان‌ و به‌ ویژه‌ نسطوریان‌ در این‌ منطقه‌ نفوذ داشته‌اند.گورستان ویرانی به نام قبرستان بدرالدین در شرق نالوس وجود دارد که ویژه مسیحیان بوده است. جنگلی نیز به نام جنگل شخال در پیرامون شهر واقع شده است.
چپرآباد واقع در یک کیلومتری شهر نالوس از نقاط دیدنی است که در دو سوی رودخانه‌ای قرار دارد. آب این رودخانه از کوه‌های روستای کانی‌رش سرچشمه می‌گیرد.منطقه میرآباد با 190 هکتار جنگل طبیعی با آبشار شطره و آب معدنی و چشمه هلوچه از دیگر دیدنی‌های پیرامون نالوس هستند.

فرهنگ جغرافیایی ایران در جلد چهارم خود می‌نویسد: نالوس دهی است از دهستان حومه بخش اشنویه شهرستان ارومیه ، در 9 هزارگزی جنوب شرقی اشنویه بر سر راه ارابه رو اشنویه . در دره سردسیر با هوایی سالم واقع است و 649 تن سکنه دارد. آبش از چشمه است . محصولش غلات ، حبوبات و توتون ، شغل اهالی زراعت و گله داری و صنعت دستی آنان جاجیم بافی است . راه ارابه رو دارد و در تابستان از راه اشنویه با ماشین می‌توان رفت.

 

مرتب سازی بر اساس
معرفی سوغات جدید
مرتب سازی بر اساس
معرفی غذای محلی جدید
در گذر زمان
معاصر
مرتب سازی بر اساس
Yandex.Metrica