شهر قوشچی

همه شهرهای استان آذربایجان غربی

شهر قوشچی

امتیاز کاربران:
معرفی
سوغات
غذاهای محلی
گالری
نظرات
قوشچی
کاربر نظر داده استاند
تاریخچه

قوشچی یکی از شهرهای بخش انزل شهرستان ارومیه در استان آذربایجان غربی ایران است.قوشچی در فاصله حدود 52 کیلومتری شمال غربی ارومیه واقع شده‌است. قوشچی مرکز بخش انزل بوده و جمعیت آن بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1385 حدود 2943 نفر با 832 خانوار می‌باشد. جمعیت این شهر در سال 1375 برابر با 3093 نفر بوده‌است. از کل جمعیت شهر در سال 1385 تعداد 1593 نفر مرد و 1350 نفر زن می‌ باشند.

تا حدود 2 دهه پیش بیشتر درآمد مردم ان از محل زراعت و دامداری بوده و عمده محصول آنها بادام گردو و انگور و غلات بود. اما بدلیل خشکسالی‌های متوالی که باعث خشک شدن قناتهای پر اب و جاههای عمیق آن شد در حال حاضر کشاورزی در منطقه در حال از دست دادن رونق خود است. بیشتر درآمد و اشتغال مردم که زبانزد همگان است از محل کامیون‌داری می‌باشد.

در حال حاضر بسیاری از جوانان این شهر مراحل خوبی از سطح سواد آکادمیک را گذرانده و مشغول بکارهای مختلف می‌باشند. این شهر در کنار ساحل دریاچه ارومیه واقع شده و مجتمع تفریحی و توریستی باری در مجاورت این شهر یکی از زیباترین و مدرنترین مجموعه در نوع خود در کشور است.

علاوه بر آنکه قوشچی نام شهری در استان آذربایجان غربی می‌باشد، در لغتنامه دهخدا نیز در سرواژه «قوشچی» چنین آمده‌است:«قوشچی. (اِخ) نام یکی از دههای بارفروش مازندران. 

مرتب سازی بر اساس
معرفی سوغات جدید
مرتب سازی بر اساس
معرفی غذای محلی جدید
در گذر زمان
معاصر
مرتب سازی بر اساس
Yandex.Metrica