روستای امام زاده ابراهیم

همه روستاهای استان گیلان

روستای امام زاده ابراهیم

امتیاز کاربران:
معرفی
سوغات
غذاهای محلی
گالری
نظرات
امام زاده ابراهیم
کاربر نظر داده استاند
تاریخچه

امامزاده ابراهیم منطقه ای خوش آب و هوا در دل جنگل های شفت است که به فاصله 20 کیلومتری از  شهر شفت قرار دارد. شاهزاده ابراهیم تنها نقطه ای است که میتوان در آن کوه، جنگل، رودخانه، ییلاق وکوههای پوشیده از برف را در یک زمان مشاهده کرد. معماری خاص این مکان باعث شده که این منطقه شهرت جهانی یابد. ساختمان های تا 6 طبقه که تنها مصالح به کار برده در آن چوب میباشد چشم هر بیننده ای را به خود جلب میکند. مقاومت این ساختمان ها در مقابل زلزله بسیار بالاست به طوری که در زلزله شدید سال 69 هیچ آسیبی ندید. یک رودخانه کوچک که از کوهای اطراف شهرک سرچشمه میگیرد از دل این شهرک چوبی میگذرد.

از مهم‌ترین جاذبه های طبیعی روستای امامزاده ابراهیم، جاده مسیر دسترسی به آرامگاه امامزاده است. این مسیر از جلگه‌ای زیبا با شالیزارها، خانه ها، رودخانه ها و کوهپایه های جنگلی عبور می‌کند و در انتها به روستای امامزاده ابراهیم می‌رسد که بافت مسکونی جالب توجه و بسیار دیدنی دارد.

آداب و رسوم

 مردم این روستا مراسم معمول و ویژه را در بارگاه امامزاده برگزار می‌کنند و در اعیاد مذهبی فطر، قربان، غدیر، مراسم جشن‏های نوروز به شادمانی و در ایام محرم و وفات ائمه(ع) به سوگواری می‏پردازند. 

مرتب سازی بر اساس
معرفی سوغات جدید
مرتب سازی بر اساس
معرفی غذای محلی جدید
در گذر زمان
معاصر
مرتب سازی بر اساس
Yandex.Metrica