شهر فریدونکنار

همه شهرهای استان مازندران

شهر فریدونکنار

امتیاز کاربران:
معرفی
سوغات
غذاهای محلی
گالری
نظرات
فریدونکنار
کاربر نظر داده استاند
تاریخچه

نام قبلی آن فری کنار بوده و منطقه ای است بسیار قدیمی که پیدایش این شهر را به فریدون جم نبیره جمشید نسبت می دهند.چنین روایت می کنند که فریدون پادشاه کیانی با کشتی خود در سواحل فریدونکنار پهلو گرفت و در نواحی کشاورزی و نیمه باتلاقی برای خود یک نفار درست کرد که این نفار برای او به عنوان دژ مستحکم و استوار بود تا از دست دشمنان در امان باشد.اما بعضی از بزرگان عقیده دارند که فرزند یکی از پادشاهان به نام فریدون در ساحل فریدونکنار غرق شد و پس از اینکه به ساحل کنار آمد این شهر بدین نام معروف شد.

شهرک فرزادشهر از شهرکهای بزرگ، قدیمی، زیبا و همچنین، توریستی شهرستان فریدونکنار محسوب می‌شود.یکی از نخستین بندرهای خصوصی کشور در این شهرستان ایجاد شد . این شهرستان، تنها زیستگاه درنای سیبری است که فقط یک قطعه آن از در ایران باقی مانده است.برای نخستین بار در خاورمیانه، مرکز پرنده‌شناسی در تالاب بین‌المللی فریدون‌کنار احداث شد.

این شهرستان مرکز ماهی و برنج استان محسوب می‌شود وبرنج طارم فریدونکنار بسیار شهرت دارد. شهرک دریاکنار و شهرک خزرشهر شمالی و خزرشهر جنوبی و شهرک فرزادشهر از شهرکهای بزرگ، قدیمی، زیبا و همچنین، توریستی شهرستان فریدونکنار محسوب می‌شوند که جزء شهرک‌های معروف مازندران و حتی کشور به حساب می آید

مرتب سازی بر اساس
معرفی سوغات جدید
مرتب سازی بر اساس
معرفی غذای محلی جدید
در گذر زمان
معاصر
مرتب سازی بر اساس
Yandex.Metrica