شهر بندر لنگه

همه شهرهای استان هرمزگان

شهر بندر لنگه

امتیاز کاربران:
معرفی
سوغات
غذاهای محلی
گالری
نظرات
بندر لنگه
کاربر نظر داده استاند
تاریخچه

شهر بندرلنگه با ارتفاع ۱۴ متر از سطح دریا و تاریخی درخشان و پر رونق هنوز به عنوان عروس و مروارید خلیج فارس دارای قابلیت ها و مزیتهای فرواوانی می باشد. مهمترین آثار باستانی بندرلنگه عبارت است از :مسجد علی – مناره ابن عباس که احتمال دارد مربوط به دوره قاجاریه باشد (۱۲۸۰ ق) – مسجد غیاث (۱۲۹۰ ق) - مسجد حاجی خداداد – مسجد افغان (۱۲۷۰ ق) مسجد آقا سید عبدالقاهر – حسینیه غضنفری – قلعه ی لشتان – باغستان گشته – بندر ملو .

در جغرافی زمان هخامنشیان، از بنادر مهم و تجاری خلیج فارس اندک نام برده شده است. گمان می رود که بندر «گوگانا» همان بندر لنگه امروزی باشد که در دوران حکومت هخامنشیان از بنادر معتبر تجاری محسوب می شده است؛ ولی در اثر تغییر و تحولات تاریخی و عدم توجه، این بندر کم کم رو به انحطاط گذارده و از رونق آن کاسته شده است. در سال هزار و ششصد و سی و هشت «تاورنیه»- سیاح فرانسوی- طی سفر از بصره به بندر لنگه مدت دو روز در این بندر اقامت نموده و از آن به خوبی یاد کرده است. در سال هزار و هفتصد و شصت میلادی، اعراب جواسم سواحل جنوبی خلیج فارس طی یک مهاجرت وسیع، جزیره قشم و بندر لنگه و بندرشناس را تصرف کردند. در زمان کریم خان زند (هزار و هفتصد و هفتاد و سه- هزار و هفتصد و چهل و سه میلادی) سهولت ارتباط دریایی خلیج فارس از طریق بندرلنگه رونق تجاری قابل توجهی در بندر لنگه و بندر کنگ به وجود آورد و راه کاروان رو شیراز نیز به اهمیت بازرگانی این دو بندر افزود. اعراب جواسم به دستور کریم خان زند و بنا به نظامی او، در بندر لنگه سکونت گزیدند و در آبادی و رونق آن همچنان کوشیدند؛ به طوری که بندر فوق از مشهورترین بنادر خلیج فارس شد و در دوران قاجار، به عروس بنادر ایران معروف گردید. تا سال هزار و هشتصد و نود و شش میلادی، اعراب جواسم بر بندر لنگه تسلط داشتند. در سال هزار و هشتصد و هشتاد و نه میلادی در بندر لنگه دفتر کنسولگری فرانسه تأسیس گردید و از همین سال، گمرک بندر لنگه و بندرعباس زیر نظر و ریاست بلژیکی ها قرار گرفت. در سال هزار و هشتصد و نود و هشت میلادی یکی از افراد خانواده های حکومتی بندر لنگه به علت ضعف حکومت مرکزی، بندر لنگه و مناطق اطراف آن را تحت تصرف خود درآورد و علی رغم مخالفت دولت مرکزی ایران نمایندگانی را جهت اداره امور بندر لنگه انتخاب نمود. در اوایل سال هزار و هشتصدو نود و نه به سلطه او در بندر لنگه خاتمه داده شد.
در اواخر حکومت سلسله قاجاریه، بندر لنگه روبه ویرانی گذاشت و از شروع جنگ جهانی اول تا بعد از جنگ دوم جهانی هزار و نهصدو چهل و پنج که انواع بیماری های واگیردار همراه با فقر و قحطی شیوع پیدا کرده بود، اکثر مردم این شهر فعالیت خود را تعطیل کرده، و به نقاط دیگر مهاجرت کردند. به همین دلیل به مرور زمان، نقاط مسکونی شهر خالی از سکنه شد و شهر فعالیت و چهره واقعی خود را از دست داد و سپس آرام آرام رونق یافت. بندر لنگه امروزی شهری نسبتاً آباد است و همچنان فعالیت های تجاری آن روبه گسترش می باشد. این بندراز طریق جاده های درجه یک و فرودگاه، با سایر نقاط ایران ارتباط زمینی و هوایی دارد.

در سال های اخیر با ثبات نسبی کشور و با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت ها ی مناسب توسعه بندر لنگه این بندر مجدداً مد نظر قرار گرفت و مطالعات مختلف و سرمایه گذاری های مختلف در آن انجام شد . در سال 1346 اولین بخش از تاسیسات موجود بندر شامل موج شکن و اسکله میانی تی شکل احداث گردید . بیست سال بعد در چارچوب برنامه های طرح مطالعات جامع بنادر کشور مرحله اول توسعه بندر با انجام یک مناقصه بین المللی باعث احداث اسکله غربی ترمینال مسافر بری و انبار سرپوشیده شد به موازات این اقدامات ساختمان گمرک و مقداری ازمنازل مسکونی و ... ساخته شد . در حد فواصل سال های 1346 و 1362 از حوضچه بندر به عنوان پارکینگ شناور های صیادی و موتور لنج ها استفاده میشد . با احداث و تکمیل فاز اول توسعه بندر عملیات حمل بار و جابجائی مسافر به کشور های حاشیه خلیج فارس و جزایر ایرانی خلیج فارس بندر رونق یافت . با توجه به قابلیت ها و میزان بالای تقاضای استفاده از بندر در سال 1371 مرحله دوم توسعه بندر در دستور کار سازمان بنادر و کشتیرانی قرار گرفته و پس از انجام مطالعات مجموعه فعالیت های تکمیلی آغاز و باعث افتتاح اسکله شرقی بندرلنگه در سال 1381 شد.

مرتب سازی بر اساس
معرفی سوغات جدید
مرتب سازی بر اساس
معرفی غذای محلی جدید
در گذر زمان
معاصر
مرتب سازی بر اساس
Yandex.Metrica