شهر پردیس

همه شهرهای استان تهران

شهر پردیس

امتیاز کاربران:
معرفی
سوغات
غذاهای محلی
گالری
نظرات
پردیس
کاربر نظر داده استاند
تاریخچه

پَردیس یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. این شهر جدید در بخش مرکزی شهرستان تهران و بین جاجرود و بومهن قرار دارد.پردیس  که در فاصله 20 کیلومتری شمال شرقی این شهر و در دامنه رشته کوههای البرز قرار گرفته‌است. بر اساس آمار سال 1385 جمعیت این شهر 50,000 نفر است و بر اساس طرح جامع این شهر تا 200,000 نفر جمعیت را پذیرا خواهد بود.

تاریخچه تأسیس شهر و شهرداری پردیس
سیاست ایجاد شهرهای جدید باهدف مهار رشد بی رویه جمعیت وکنترل مهاجرت به شهرهای بزرگ،‌ بویژه تهران براساس مصوبه مورخ 20/12/1364 هیئت محترم وزیران اتخاذگردید وبرهمین اساس هیئت وزیران درتاریخ 23/12/1368 احداث شهرجدید پردیس رادرفاصله 25 کیلومتری شرق تهران درکنار جاده ترانزیتی تهران – مازندران وباجمعیت نهایی دویست هزارنفر تصویب نمود. مکانیابی شهرجدیدپردیس درمنطقه شهری تهران باتوجه به شرایط طبیعی منطقه واهداف عالی دولت صورت گرفته که باعنایت به موقعیت حساس شهر تهران بعنوان پایتخت ومرکز سیاسی واداری کشور جمهوری اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

شهر جدید پردیس باقابلیتهای گردشگری - توریستی و سیاحتی و همچنین نزدیکی به مناطق معتدل کوهستانی و آب و هوایی با چشمه سارهای جاری در جای جای طبیعت و در چهارفصل سال چشم انداز زیبایی را بوجود آورده است از جمله منطقه آبشار کمرد، منطقه جوزک، منطقه واصفجان منطقه پیست آبعلی، دریاچه سدلار و منطقه لار، دریاچه تار، و بسیاری از مکانهای دیدنی و تاریخی که با نزدیکی به منطقه شهرستان دماوند است، می تواند اوقات فراغتی سالم و به یادماندنی در ذهن توریستها، گردشگران و مسافران داشته باشد.

این شهر دارای پنج فاز مسکونی بوده و امکاناتی همچون مراکز متعدد تجاری، آتش نشانی، اورژانس، پلیس انتظامی و راهنمایی هم اکنون در این شهر مشغول فعالیت هستند و پارک فناوری پردیس به عنوان مهمترین پارک فناوری ایران در مجاورت این شهر در حال ساخت ‌است. این پارک فناوری در فاز اول 20 هکتار بوده و افق توسعه ان تا 1000 هکتار دیده شده‌ است.

شهر پردیس در ابتدا از مشکل تامین آب رنج می‌برد که با اجرای خط لوله تا سد لتیان، بخشی از این مشکل مرتفع گردید؛ لیکن در حال حاضر هم عمده آب این شهر از طریق چاه تامین می‌شود.

مرتب سازی بر اساس
معرفی سوغات جدید
مرتب سازی بر اساس
معرفی غذای محلی جدید
در گذر زمان
معاصر
مرتب سازی بر اساس
Yandex.Metrica